Fantastik Bir Dünyada RPG
Siteye hoşgeldiniz. Üye olmadığınız süre zarfında, forumumuzu gezebilir, bilgi edinebilirsiniz. Lakin, üye olmadan hiçbir şekilde konulara cevap yazamaz, konu açamazsınız. Bu fantastik dünyada yerinizi alamazsınız. Sadece bir dakikanızı ayırarak, siteye üye olabilirsiniz. Bu fantastik dünyada, fantastik bir maceraya, hep beraber, fantastik bir giriş yapabilirsiniz. Sizi aramızda görmekten onur duyarız. Sevgiler, admininiz... 
AnasayfaSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Isabella Doraless

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi
avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 37
Kayıt tarihi : 10/08/10
Yaş : 24
Lakap : Bella

Karakter
Silah: Asa
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Isabella Doraless   Salı Ağus. 10, 2010 10:57 pm

Önceki Harry Potter forumlarından birinde İksir Profesörlüğü için yaptığım ilk Rp'm(: Benim için çok değerlii((: Kesinlikle buradaki karakterime ve konuya aykırı ama bulabildiğim buydu..

Lily Belacqua sıcak bir ağustos günü Albus Dumbledore tarafından ziyaret edilmişti. Albus Dumbledore meramını çok kısa ve öz bir şekilde anlatmış, onun Hogwarts'ın eğitim kadrosuna katılıp İksir Profesörü olmasını istediğini açıklamıştı. Lily Belacqua ilk başta bu görevi yerine getirip, getiremeyeceğine emin olmadığı için daveti reddetmeyi -ciddi olarak- düşünmüştü. Ancak bunu Profesör Dumbledore'la paylaştığında Dumbledore onu, ona tamamen güvendiğini ve bu işin altından çok rahatça kalkacağıyla temin etmişti. Profesör Dumbledore'a her zaman güvenen Lily 1 Eylülde S.Y.B Profesör'ünün yanındaki yerini almış, seçmeyi dinlemiş, uzun zamandan beri yemediği o harika Hogwarts yemeklerinden bol bol yemiş ve sonunda dolu mideyle Dumbledore'u dinlemişti. Ardından bir zamanlar oturduğu Ravenclaw masasına bakıp oradaki korkmuş bir 1. sınıf öğrenisini sakinleştirmiş, daha sonra erkenden yatmaya gidip, yarın 6. sınıflara vereceği dersi düşünmeye başlamıştı bile.
Ertesi sabah uyandığında Maadam Malkins'ten aldığı yeni cüppeyi giydi. Saçlarının felaket bir şekilde karıştığını farketti ama asasını küçük bir sallayışla hepsini düzeltti. Artık çıkabileceğini düşündü ve o anda çantasını unuttuğunu farketti. Kendi kendine "İyi ki çantayı almayı unutmadım..." diye mırıldandı. Daha sonra kahvaltıya indi. -Hala daha bir paçavra parçası olduğu düşünmesine rağmen- Gelecek Postası'nı getiren baykuşa yer açmak için kahvesini önüne çekti. Daha sonra gazeteyi alması için ayağını uzatan baykuşun deri kesesine 1 Knut sıkıştırdı ve uzunca bir süre gazetesinin arkasında kayboldu. Gazetesini bitirdikten sonra Bina Sorumluları'nın yeni programları dağıtışını izledi. Sonra öbür masadakilere iyi günler diledikten sonra ağır ağır İksir sınıfının bulunduğu Zindanlara indi.
Sınıfa girdiğinde bundan önceki Profesör'ün dolabı kilitlemediğini, Hortlak Peeves'in dolaptan bir şey alıp, elinde onunla hızla sınıftan çıkmaya çalıştığını farketti. Peeves'e " Her ne aşırdıysan onu bana hemen ver! " diye haykırdı. Peeves ise dilini dudaklarının arasına koyup üfledi, tabi bu durumda garip bir sesin çıkması anlaşılır bir durumdu. Lily " Ben bir Profesörüm ve eğer Profesörleri dinlemiyorsan eminim başka küçük hayalet arkadaşlarını " - Peeves'in yüzündeki o hain sırıtış yok oldu- " dinliyorsundur." diye lafını bitirdi. Bu lafıyla Peeves'i belden aşağı vurduğunu biliyordu çünkü Peeves'in sadece Slytherin hayaleti Kanlı Baron'dan korktuğunu muhteşem zekası sayesinde hala daha hatırlıyordu. Peeves tehtide benzer bir şeyler mırıldanarak elindeki ağır pirinç ölçeği Lily'e uzattı. Lily bunu ya öğrencilerin ya da Filch'in kafasına atmayı planladığını az çok tahmin etmişti...
Halsizce yanan meşaleleri asaıyla güçlendirdi ve dolabı düzenledi. Şimdi boş sınıfa gözlerini gezdirmek için vakti vardı. "Burası beni ürpertiyor..." diye düşünmekten de kendini alamadı. Aslında haksız da sayılmazdı: gri taştan duvarlardan, aynı şekilde bir tabandan oluşan penceresiz, soğuk bir sınıftı. Sıraların bazıları kazanlar yüzünden yanmış, siyah izler bırakmıştı. Lily bu sınıfı daha canlı hale getirebilmek için renkli lambalar yarattı ve onları tavana astı. "Şimdi daha iyi oldu." diye mırıldandı kendi kendine sınıfı tekrar gözden geçirirken. Ardından çocuklara Huzur Sıvısı yaptırmaya karar verdi. İlk karşılaştıklarında çocukların gözünde biraz sert ama adaletli bir izlenim bırakmak istiyordu. Daha sonra kara tahtaya sırtını verip oturdu ve beklemeye başladı. Artık vaktin geldiğini düşündü. Kapıyı açtığında S.B.D'lerinden Beklenin Üstünde almış olan Ravenclaw ve Slytherin'den öğrenciler karşısında duruyordu. Lily kapıyı iyice açtı ve öğrencilere "İçeri girebilirsiniz." diye seslendi. Öğrencilerin sınıfa girmesini, İksir kitaplarınıyla asalarını çıkarmalarını gözlemledi ve küçük, kuru bir öksürükle konuşmaya başladı. "Hepinizin bildiği gibi yeni İksir Profesör'ünüz benim. Adım Lily Belacqua. Hepinizle teker teker tanışmayı gerçekten çok isterdim ancak işimiz çok. İleriki derslerde eminim hepinizi yakından tanıyacağım." dedi sınıfa göz gezdirerek. "Şimdi kiminiz bu dersten Beklenenin Üstünde, kiminizse Olağanüstü aldı." Tam bu sırada iri yeşil gözlü, siyah saçlı ve zayıf bir kız yerinde hafifçe kıpırdandı. Lily onun gerçekten bir Olağanüstü alıp almadığını merak ettiğini farketti. Sonra sözlerine şöyle devam etti; "Sihrin ince dallarından biri olan İksir dersinde başarılı olmak sabır ve dikkat gerektirir. Talimatları düzgün ve yerinde uygulamalısınız" dedi ve duraksadı. Öğrenciyken talimatların dışına çıkıp risk aldığını hatırladı. Ama iksirde gerçekten çok parlaktı. Öğrencilere bunu söylemeli miydi acaba? Sonunda bunu onlara iyice açıklarsa sorun olmayacağına karar kıldı. Tekrar ona bakan merkalı başlara döndü ve devam etti "Ama eğer İksir'de gerçekten iyi olduğunuzu savunuyorsanız, değişik uygulamalar deneyebilirsiniz. Ama bunları uygulayarak bir risk aldığınızı ve her denemenizin başarıyla sonuçlanacağını sanmayın. İksir'iniz muhteşem de olabilir, felaket de..."
"Şu an yaklaşık olarak 1 saatiniz var. Sizden yapması öyle kolay olmayan Huzur Sıvısı'nı yapmanızı istiyorum. Dikkatli olun, çünkü dozajını kaçırırsanız içen kişi bir daha uyanamayacağı bir uykuya dalabilir ya da ölebilir." En önde oturan iri yeşil gözlü kızın biraz daha dik oturduğunu farketti. " Talimatlar " diye sesledi sınıfa "tahtada" ve orada belirdiler, "şimdi başlayabilirsiniz". Herkes kazanlarının altını yaktı ve çalışmaya koyuldu.
Yaklaşık 15 dakika geçmişti ki küçük burunlu, köşeli suratlı, somurtkan bir erkek öğrenci bezgin ve sıkkın bir ses tonuyla "Siz Melez misiniz, Safkan mı? " diye sordu. Yanındaki arkadaşına sanki 2x2nin 4 olduğunu anlatırmış gibi bir ses tonuyla "Tabii Bulanık olamaz seni mankafa!!" dedi. Lily "Sınıfımda elinizi kaldırmadan konuşamazsınız Mr.-" dedi sukunetle. Öğrenci onu "Mr. Laggen Profesör. Slytherin'deyim ve Safkan'ım" diye tamamladı. Ardından da o malum soruyu sordu "Siz Safkan mısınız?" Lily yüzünde müthiş bir küçümsemeyle "Melez'im Mr. Laggen, ama bu neden sizi bu kafar ilgilendirdiğini hala daha anlamış değilim." şeklinde yanıtladı. Laggen "Eh, buradaki tüm Slytherinler Hogwarts gibi bir okulda sadece Safkan'ların Profesörlük yapmasını tercih ederdi." dedi. Lily -zor da olsa- sakin bir sesle "Eh, o zaman Slytherin'den 5 puan almak zorundayım, ayrıca unutmadan söyleyeyim, bir daha ki sefere Albus Dumbledore'a öğretmen seçiminde yardım teklif etmeyi deneyin." dedi. Bir taraftan da daha ilk günden bir binadan puan silmemeliydin diyordu küçük bir ses.
Ardından yarım saat geçti ve Lily sınıfı " Son 15 dakika! " diye uyarayı ihmal etmedi. Ve ekledi " Şu anda kazanınızdan turkuaz rengi buhar yükseliyor olmalı." Sınıfa göz gezdirdi ve çoğu kişinin turkuaz olmasa da mavinin bir tonunu yakalamıştı. Ama kazanı yeşil kıvılcımlar kusan çocuk çok da iyi görünmüyordu. Yanına gitti ve onu herkesin hata yapabileceği konusunda teselli etti ve bir dahaki sefere daha dikkatli olmasını öğütledi. Kafasını kaldırdığında ön sırada oturan kızın kazanından tam turkuaz renginde buhar yükseldiğini farketti. Kızın yanına gitti ve "Adınız canım?" diye sordu. Kız heyecan ve biraz gururla "Amy Verona, Profesör ve Ravenclaw'dayım." dedi. Lily kızın konuşmaya istekli olduğunu anladı ve konuşmasına izin verdi. Kız anlatmaya başladı "Profesör ben İksir'imdeki çekirge gözlerinin tam olarak yoğunlaşmadığını farkettim o yüzden 5 dakika değil de 7 dakika kaynamaya bıraktım." dedi. Lily yüzünde müthiş bir gülümsemeyle sınıfa döndü Eh, o halde Ravenclaw'a 10 puan. Dersin başında da dediğim gibi...Arkadaşınız değişik bir yöntem denemiş ve başarılı da olmuş. Tebrikler Amy!" Kız biraz kızararak "Teşekkür ederim Profesör " diye mırıldandı. "Şimdi hepinizden iksirlerinizi şişeye koyup masama getirmenizi istiyorum" dedi "ki notlarınızı verebileyim." Öğrenciler kazanlarından aldıkları örnekleri şişeleyip masasına bıraktı. "Tabi, adnızı da mutlaka yazın" diye ekledi unutmadan. Sınıf boşalırken sınıftan çıkanlara İyi Günler dedi ve çantasının içine örnekleri koydu. Çıkarken şöyle mırıldanıyordu kendi kendine "Eh, çok da fena sayılmaz, sanırım bu işi becereceğim..."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 10/08/10
Lakap : hekeen

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Isabella Doraless   Salı Ağus. 10, 2010 11:00 pm

-Renklendirme 10/10
Renkler gözü yormuyor. Doğru yerde kullanılmış.
-Betimleme 20/20
Yeteri miktarda vardı. Ortamı gözümde tam anlamıyla canlandırabildim.
-Akıcılık 19/20
Bazı yerlerde hatalar olsa dahi çok başarılıydı.
-İmla 20/20
Bir hata göremedim.
-Kurgu 16/20
Kurgu iyiydi ama biraz hızlı gelişti sanki?
-Uzunluk. 10/10
Yeteri uzunluktaydı.

Puanınız: 95

İyi RP'ler...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ortadunyarpg.turkforumpro.com
Ath'aros Nydynia
Yarim Elflerin Prensi
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 10/08/10
Yaş : 24
Lakap : Catee

Karakter
Silah: Hades'in Kilici
Rp Puan:
98/100  (98/100)

MesajKonu: Geri: Isabella Doraless   Çarş. Ağus. 11, 2010 3:45 am

ewt bncede onay ^^

Sper birseymis Mrs. Doraless xD

BU arada : Karakterin = "WoooW" *.* lol!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://ortadunyarpg.turkforumpro.com
 
Isabella Doraless
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Fantastik Bir Dünyada RPG :: Rp Puanlatma :: Rp Puanlatma-
Buraya geçin: