Fantastik Bir Dünyada RPG
Siteye hoşgeldiniz. Üye olmadığınız süre zarfında, forumumuzu gezebilir, bilgi edinebilirsiniz. Lakin, üye olmadan hiçbir şekilde konulara cevap yazamaz, konu açamazsınız. Bu fantastik dünyada yerinizi alamazsınız. Sadece bir dakikanızı ayırarak, siteye üye olabilirsiniz. Bu fantastik dünyada, fantastik bir maceraya, hep beraber, fantastik bir giriş yapabilirsiniz. Sizi aramızda görmekten onur duyarız. Sevgiler, admininiz...

AnasayfaSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bir Gezinti...

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Kadın Mesaj Sayısı : 37
Lakap : Bella

Karakter
Silah: Asa
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 6:58 pm

Bella yine ent ormanında sessiz bir gezintiye çıkmıştı.Mis kokulu bitkilerin,ve mükemmel ağaçların sardığı, tabiatın kendini en güzel ifade ediş yeri bu orman.Buraya hep kendini dinlemeye gelirdi.Burası huzur bulduğu bir yerdi.Çok fazla huzur...
Belki de çok huzurlu olmaktan rahatsızlık duyduğu anlar bile olurdu Bella'nın.Kız kardeş kayıptı yıllardır ve onu hala bulamamıştı.Belki zor durumda,belki ölmüş bile olabilirdi...
Sonra birden düşüncelerini durdurdu.Hayır ölmüş olamaz,o mutlaka dönecek...
Yine gözleri dolmuştu.Onun nerde olduğunu bilmeden,onu bulmadan asla tam bir mutluluk,tam bir huzur yaşayamazdı.Belki Bella'nın kendini cezalandırma yöntemiydi bu.
Tümsek bir yere oturdu.Manzarayı izledi.Aklına yaralı elf in sırrı geldi.Ne olabilirdi acaba diye düşündü.Bunu ona zorla söyletmek yerine kendisinin söylemesi daha etik olurdu.
Ama o sırrı öğrenmem gerek.Umarım çok kötü sonuçlar getirmez.Huzurumuz kaçmaz.Tabi hiçbir zaman tam olmayan huzur...
Yine düşünceler içinde boğulmuşken buldu kendini.Ama bir dal sesiyle irkildi.Ardından da bir soluk nefes...
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Erkek Mesaj Sayısı : 24
Lakap : White Lotus

Karakter
Silah: Siyah bir asa
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 7:24 pm

Lanetli Orman'daki o garip günden beri aklından çıkmamıştı zarif elf kraliçesi ve diğer elfin sakladığı sır. Bu kez atının korkaklık etmeyip girebildiği bir ormandaydı, yine elf ülkesinin ent ormanındaydı. Sakin ormanda o gün yaptığı hatayı düşünüyordu içten içe. O gün yaptığına benzer bir hata yapmamak konusunda fazlasıyla dikkatli olmalıydı. Yine bir müttefiğe saldırmasa iyi ederdi. Yine de kendini tanıyorduysa, ki tanıyordu, bu olayı en fazla birkaç gün sonra unuturdu. Bacağındaki yara dışında hiçbir şey de o günü hatırlatacak gibi değildi. Düşüncelere dalmış ilerlerken elindeki asayı da yavaşça inceliyordu. Ailesi ona bunu miras bırakmıştı gezgin liderliğiyle ve her ne kadar onlar söylemese de bu asada diğerlerinden farklı bir şey olduğunu hissediyordu.

Birçok düşünceye dalması gerekirken birkaç dakika sonra aslında en çok düşündüğü bir şeyin varlığını fark etti. Karanlığın güçleri gittikçe artarken bu tür bir şeyle nasıl ilgileneceğini bile bilmediği bir şeydi bu. Kendini zarif Elf Kraliçesi'ni düşünmekten alamıyordu. İşin kötü yanı onunla tam olarak tanışma fırsatı bile elde edememişti. Onca karışıklığın ortasında tanışmış olmaları ise belki de kaderin onların birleşmelerine izin vermeyeceğine bir kanıttı. Yine de eski hikayelerde onlarcasını da ayırarak başlamamış mıydı kader? Aslında geçmişte benzerinin olup olmaması pek de umurunda değildi. Şu aralar daha önemli işlerle uğraşması gerektiğini bile düşünüyordu aslında. Önce karanlığın yok olması onlar için çok daha iyi olabilirdi, tabii bir gün birleşebilirlerse.

Atı çimleri ve dalları çatırdata çatırdata ilerlerken sanki aklının bir oyunu gibi biraz ileride görmüştü Elf Kraliçesini. Normalde bu tür şeyler pek umurunda olmasa da karşısında atıyla değil de ayakları üzerinde bulunmayı tercih ederdi. Elinden geldiğince sessiz bir şekilde atından inip onu birkaç metre daha takip etti. Ancak sessizliğini bozması gerektiğini işaret eden bir şekilde ayağının altındaki dalın çatırtısı duyuldu sessiz ormanda. Elfin hafifçe irkildiğini de fark etmişti tabii ki. Konuşması gerekiyordu ancak ne söyleyeceğine dair fazla bir fikri yoktu. "Sanırım kader bize bir oyun oynuyor leydim. Sizinle tekrar karşılaşacağımı hissediyordum ancak bu kadar erken karşılaşmayı da beklemiyordum. "
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 7:39 pm

Bella gözlerini sildi ve sonra sesin geldiği yere çevirdi kafasını hafifçe.Uzun boylu,tuhaf renkli saçları,gri merakla bakan gözleri ve elinde de siyah asası vardı.Sanırım ilk kez bu kadar net incelemişti gezgini.
"Sanırım kader bize bir oyun oynuyor leydim. Sizinle tekrar karşılaşacağımı hissediyordum ancak bu kadar erken karşılaşmayı da beklemiyordum. "
"Buna şaşırma zaten elf diyarındasın Estelda"
Lanetli ormanda kendini tanıtmıştı Belenor Estelda.Bella tanımıyordu onu ama adını birkaç kere duymuştu.Bella da kendini tanıttı.
"Ben de Isabella Doraless"
"Öncelikle burda ne aradığını değil de Lanetli ormanda ne yaptığını öğrenmek isterim.Orası gezginlerin Lideri bile olsan uğranılası bir yer değil."
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 7:59 pm

Elf Hanımının sözleri kesinlikle doğruydu. Lanetli Orman'da dolaşmak bırakın insanları, birçok elfin bile yapmayacağı bir işti. Aslında o gün neden orada olduğunu tam olarak hatırlamıyordu ancak biraz aklını kurcalasa hatırlayacağına emindi. Gezgin Lideri olarak birçok yere gitmesi gerekmişti ancak bunların neredeyse hiçbiri orası kadar sinir bozucu bir atmosfere sahip değildi. Orkların ülkesine bile girmişti ancak orada bile o kadar can sıkıcı bir orman görmemişti. Aslına bakılırsa ork ülkesinin içlerine girmediği için bunu da tam olarak bilemezdi. İçinden bir ses her ne kadar gergin bir yer olsa da elf diyarının en kötü yerinin bile orkların karanlık ülkesinden daha iyi olduğunu fısıldıyordu ona. Yalnızca birkaç saniye sonra oraya gidiş sebebini de hatırladı. "Aslında oraya sadece peşinde olduğum birkaç haydut yüzünden bulunuyordum. İzleri sizin bulunduğunuz yere kadar geliyordu. Sanırım yaralı olanı kovalıyorlardı."

Aklı yeniden o yaralı elfe gitmişti. Sakladığı sırrı öğrenmek için aklına gelen her yolu deneyebilirdi. Aslında o parşömenin parçalarını gömüldüğü yere gidip aramak fazlasıyla mantıklı bir fikirdi ama bunun için çok geçti. Her ne kadar orayı bulsa bile bu kadar gizlenen bir sırrın o son kanıtlarının bir kısmını kesinlikle yanına almış, yeniden birleştirilemeyecek bir puzzle bırakmış olmalıydı. Düşüncelerini o karanlık sırrın varlığını öğrendiği günden uzaklaştırıp tekrar huzurlu Ent Ormanı'na döndürdü. "Yine de artık o karanlık günden bahsetmeyelim. Bunun gibi huzurlu bir yerde karanlık düşüncelere dalmak pek iyi bir fikre benzemiyor. Özellikle de zarifliğiyle ünlü halkın bana göre en zarif üyesinin yanında..."
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 8:11 pm

"Aslında oraya sadece peşinde olduğum birkaç haydut yüzünden bulunuyordum. İzleri sizin bulunduğunuz yere kadar geliyordu. Sanırım yaralı olanı kovalıyorlardı."
dedi Estelda.
Bella'nın aklına elf in sakladığı sır geldi.Bunu sormak istedi belki bundan konuşmak.Ama sonra durdu.Bunu elften iyice öğrenmek daha iyi olurdu.Belki insanlarla ilgiliydi ve ortalığın karışmasını istemezdi.Ama bu sır onun kafasını çok kurcalamaya başlamıştı.Ayrıca merak da ediyordu ve korkuyordu da.Kötü bir şey olacağından çok korkuyordu.
"Yine de artık o karanlık günden bahsetmeyelim. Bunun gibi huzurlu bir yerde karanlık düşüncelere dalmak pek iyi bir fikre benzemiyor. Özellikle de zarifliğiyle ünlü halkın bana göre en zarif üyesinin yanında..." dedi böylece Bella'yı düşüncelerden kurtardı.
"İltifatların için teşekkür ederim ama burda seni ilk defa görüyorum.Dikkatli olsan iyi olur burası her ne kadar muhteşem olsada Ent lere dikkat et.Buraya asla zarar verme."
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 8:32 pm

Elf Kraliçesi'nin uyarıları kesinlikle hafife alamayacağı, iyi halklardan biri olsa bile diğerleri ile pek ilgisi olmayan bir halktı ormanın koruyucuları. Ağaçlara gelebilecek en küçük zararda saldırabilecek kadar değer veriyor olduklarını duymuştu. Aslında acımasız olmasalar bile ağaçlara zarar geldiğinde asla sessiz olmadıkları birçok kişi tarafından bilinirdi. "Siz ve benim gibi ormana asla zarar vermeyen kişilerin onlardan korkması için bir sebep bulamıyorum leydim. Sonuçta onlar da iyi halklardan biri. Ben belki sizin gibi hafif adımlarım olmadığı için yerdeki çimlere biraz zarar versem de bundan rahatsız olacaklarını sanmam." Özellikle de ormanın ancak kenarında durabilecek cesarete sahip olmalarına rağmen ağaçları yok etmeye ant içmiş gibi onları kesmeye çalışan orklar varken onlara saldıracaklarını düşünemiyordu bile. Hafif adımlarıyla yerdeki çimlere bile zarar vermeyen elfler ise onların belki de en iyi dostlarıydı.

Out: Lanet! Kısa oldu... Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 8:47 pm

"Siz ve benim gibi ormana asla zarar vermeyen kişilerin onlardan korkması için bir sebep bulamıyorum leydim. Sonuçta onlar da iyi halklardan biri. Ben belki sizin gibi hafif adımlarım olmadığı için yerdeki çimlere biraz zarar versem de bundan rahatsız olacaklarını sanmam." dedi her zamanki kibarlığıyla.
Ardından Bella: Sadece fiziksel değil,manevi olarak da iyi şeyler düşünmelisin.Buraya girerken kalbin temiz ve ruhun hafif olmalı.
Uzak yerlere bakarak."Evet elfler doğanın ve entlerin dostudur.Elf ler böyle şeylere çok değer verir.Bunun karşılığında da doğa bize yardım eder" dedi Bella ve yüzünde her zamanki sıcak gülümsemesi belirdi.
Yıllar öncesinde Bella nın babasının anlattığı hikayelerin birinde Entler büyük savaşlarda elflerin yanında olmuşlar onlara yardım etmişlerdi.
Daha sonra Estelda'ya dönüp "Gördüğün gibi herşeyin,herkesin bir hikayesi var.Ormanların bile.Peki senin hikayen nedir Belenor Estelda?"

Out:benimkiler hep kısa ^^
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 9:17 pm

Ormanın koruyucularının yıllar önce karanlığı yenmede iyi halklara yardım ettiğini o da onu yetiştiren elflerden öğrenmişti. Onların yardımları birçok şeyi değiştirmiş, kötüye giden dengelerin özgür halkların lehine değişmesini sağlamışlardı. Yalnızca onlar da değildi bunu yapan. Cüceler, elfler ve insanların arasındaki dostluktu belki de bunu yapan. Karanlığın yükseldiği zamanda birbirlerine güvenebileceklerini biliyorlardı bu halklar geçmişte. Şimdi aralarındaki güven bağı biraz da olsa azalmasına rağmen o zamanlar birbirlerini hiç ayırmıyorlardı. Tek ortak noktaları özgür halkların üyeleri olduğu söylenen cüceler ve elfler arasında bile fazlasıyla güçlü dostluk bağları kurulabiliyordu o zamanlar. Belki de karanlığın yükselmesinin bunun gibi iyi bir etkisi vardı. Yine de huzurlu günlerin yok olmasına değer miydi? Bunu Bilemezdi. "Eğer zamana sahipseniz hikayemi size anlatmaktan mutluluk duyarım güzel Isabella."

Kendi hikayesi... Belki de bir insana göre farklı bir yaşamı olmuştu. Bir insandan çok elf gibi büyütülmüştü çünkü. Hayatı boyunca insanların krallığı Camelot'a gittiğinden daha fazla gelmişti elf ülkesine. Dünyanın birçok yerini gezmişti, birçok karanlığa karşı dövüşmüştü, normal bir insandan farklı bir hayatı olmuştu. Huzura ulaşacağı zamanın ne zaman olduğunuysa halen merak ediyordu. Oraya fazla gitmese bile Camelot'un kraliyet ailesiyle olan akrabalığı, bir gün insanları yönetme ihtimalini, şu ankinden de zor bir hayat düşüncesini ortaya çıkarıyordu üstelik. "Hikayeme kendimden değil de ailemden başlamak daha doğru olur sanırım. Elf dostu olan, gezginlerin kolcular olarak anıldığı zamanlarda başlarına geçmiş bir aileye sahibim. Sadece bu bile hayatımı normal bir insanınkinden farklı bir hale getirmezmiş gibi babamın ben daha küçük yaşta öldüğünü gördüm. Şu an o anılar belki silik ancak bana hem büyük bir kayıp, hem de annemin sizin halkınızla yaşaması sayesinde büyücülüğü ve iyileştirme teknikleri öğrenme şansını verdi. Elf halkının zarif bir üyesi gibi büyütülmeme izin vermelerinin ardında bir melez sayılmasam da az miktarda taşıdığım elf kanı ve karanlığa karşı hem insan hem de elflere yardımcı eden gezginlerin gelecekteki lideri olmam etkili olmuştu. Yılların geçmesi ve başıma gelen olaylardan sonra da işte karşınızda duran kişi haline geldim." Anılarını biriyle paylaşmayalı gerçekten uzun zaman olmuştu ancak bunun verdiği güzel hissi de özlemişti doğrusu. Güzel bir his olmasına rağmen nazı anıların ona verdiği hüzünle başını sola çevirmişti. Daha doğrusu sol gözünden akan tek damla yaşı silerken görülmemek için yapmıştı bunu.
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 9:30 pm

"Hikayeme kendimden değil de ailemden başlamak daha doğru olur sanırım. Elf dostu olan, gezginlerin kolcular olarak anıldığı zamanlarda başlarına geçmiş bir aileye sahibim. Sadece bu bile hayatımı normal bir insanınkinden farklı bir hale getirmezmiş gibi babamın ben daha küçük yaşta öldüğünü gördüm. Şu an o anılar belki silik ancak bana hem büyük bir kayıp, hem de annemin sizin halkınızla yaşaması sayesinde büyücülüğü ve iyileştirme teknikleri öğrenme şansını verdi. Elf halkının zarif bir üyesi gibi büyütülmeme izin vermelerinin ardında bir melez sayılmasam da az miktarda taşıdığım elf kanı ve karanlığa karşı hem insan hem de elflere yardımcı eden gezginlerin gelecekteki lideri olmam etkili olmuştu. Yılların geçmesi ve başıma gelen olaylardan sonra da işte karşınızda duran kişi haline geldim."
Diye anlatmıştı hikayesini Estelda.
"Gerçekten üzücü.Babanın ölümünü görmen yani."
Bella Estelda nın gözlerinin dolduğunu fark etmişti.Gizlemeye çalışsada.
Bella da ona kendi hikayesini anlattı.
"Benim ailem elf ailelerinin soylularındandı.Hala öyle tabi.Benim seçim şansım olmadı hiç.Ailemin uygun gördüğü biçimde yaşadım hep.Şimdi burda olmamın nedeni de onlar istediği için.Ama ben bulunduğum konumu seviyorum.Seçme şansım olsaydı yine bu yolu seçerdim.Kız kardeşim ailemin ona uygun gördüğü hayat tarzını istemedi.Çünkü o benim gibi değildi.Kendi yolunu çizmeyi istedi.Macerayı seven biriydi o."
Bir an durdu.Gözleri doldu.Ama zar zor sözlerine devam etti.
"Bir gün gitti ve dönmedi."
Dönecek ama dönmeli dedi içinden Bella.
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 9:59 pm

Sevgi dolu bir şekilde bahsetmişti kardeşinden zarif elf hanımı. Dönmesine dair her şeyi yapabilecek gibi görünüyor, adeta bunun için yaşıyor gibi konuşmuştu. Babasının ölümünü görmek her ne kadar Belanor için kolay olmasa da en azından sevdiği birinin yaşayıp yaşamadığına dair bir fikri bile olmadan dönmesini beklemek kadar zor olamazdı bu bile. Dışarıdan bakan biri sadece ağlayan bir insan ve el görürlerdi ancak acılarını canlandırmış olan bu ikili aslında birbirlerini de fazlasıyla iyi anlıyor olmalıydı. Yeniden yükselen bu lanetli karanlığın gölgesi tarafından örtülmeden önce son günlerde bunun gibi bir anı yaşamamalılardı yine de. Karanlıktan önceki bu günleri mutlu geçirmelilerdi en azından. Gözlerini bir harekette sildikten sonra nazikçe elfin iki omzundan tuttu. Neden bunu yaptığını bile bilmiyordu ancak tek bildiği şeyi yapmaya çalıştığını, o güzel gözlerden göz yaşlarının akmasını engellemeye çalıştığını biliyordu. "İçinizde umut olduğu sürece bir gün döneceğine eminim leydim. Ancak lütfen artık o güzel gözlerinizden akan yaşları durdurun. Sizin ağlamanıza dayanamıyorum." Kalbinden geçen sözleri söylemiş, artık ağlamamasını uman gözlerle bakıyordu.
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 10:18 pm

Bir boşlukta olmak çok kötü birşey.Öldüğünü bilse belki böyle bir boşluk yerini acıya hüzne bırakırdı.Ama hiç haber alamamak,hiç birşey bilmemek,eli kolu bağlı durmak öldürüyor insanı... diye iç geçirdi Bella.
Estelda birden Bella'nın omzundan tuttu.Bella şaşkınlık içinde baktı.Dürüst ve cesur biriydi.
İçinizde umut olduğu sürece bir gün döneceğine eminim leydim. Ancak lütfen artık o güzel gözlerinizden akan yaşları durdurun. Sizin ağlamanıza dayanamıyorum.Bella "Peki" dedi usulca.
Ardından konuyu değiştirip
"Haydutlardan bahsettin.Nasıl haydutlardı.Kaç kişilerdi.Biz farkedemedik ve kimseyi görmedik?"
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 75
Lakap : hekeen

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 11:15 pm

Bir kaplan çalıların arkasından sıçrıyor. İnsana doğru bakıyor ve hırlıyor. Oldukça sinirli gibi...

Zeka: 25
Bilgelik: 25
Karizma: 20
Kullanıcı profilini gör http://ortadunyarpg.turkforumpro.com
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 11:38 pm

Hayduatlardan bahsederken birdenbire çalıların ardından kaplan belirdi.Keskin,öfkeli bakışları vardı.
Esteldaya dogru bakmıstı.Bella hemen Esteldaya "geri cekil" dedi.
Bella asasına yeltenmedi bile sıcak bir gulumseme ve gozlerındekı ısıkla kaplana dogru yurudu.bırkac adım attı.Onu ikna edebilecegini düsündü.ne kadar sacma olsada...

En son Isabella Doraless tarafından Perş. Ağus. 19, 2010 12:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Çarş. Ağus. 18, 2010 11:49 pm

Kaplan elfin karşısında yumuşuyor. Özür dilermişçesine boynunu büküyor. Ama insana bakınca yüzünü nefret bürüyor. İnsana son bir kez hırlayarak, geldiği yere geri dönüyor.

Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 12:23 am

Out: Hakannnn xD xD
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 12:38 am

Sadece birkaç saniye süren bu olay ona bir kez daha her ne kadar onlar gibi büyütülmüş, onların yediğini yemiş, onlar gibi yaşıyor olsa da bir insanın hiçbir zaman doğa ile bir elf kadar uyum içinde olamayacağını ispatlamıştı. Belki de birkaç yıldır elflerle olan farklarının birçoğunu unutmuştu. Zarif elf kraliçesinin müdahalesi olmasa kaplanla dövüşmek zorunda kalacağına hiç şüphe yoktu. Doğadaki hiçbir canlıya zarar vermek istemezdi ancak ona saldıracak birine saldırmak da onun hatası olamazdı değil mi? Bu kaplanın ona neden bu tür bir agresiflikle yaklaştığınıysa bilemiyordu. Normalde bir elf kadar olmasa da birçok hayvanla kolayca anlaşabilen biriydi çünkü. Belki de büyücü olmasa savaşırken ona yardım etmesi için hayvan eğitirdi. Yine de hiçbir zaman ona bu kadar düşmanca yaklaşan bir tanesiyle karşılaşmamıştı. O kaplana karşı bir gözüyle devamlı etrafı kollasa iyi ederdi. elf Hanımı'nın onu sakinleştirmesine izin vermeyecek bir şekilde saldırmak için fırsat kolluyor bile olabilirdi."Hayvanlarla hiç bunun gibi kötü bir anım olmamıştı. Acaba sorun neydi?" Halen kaplanın kaybolduğu karanlığa bakıyordu. Sanki arkadan onu kontrol eden kişinin fırlamasını bekler gibiydi aslında. Yine de sanki bu ihtimal hiç yokmuş gibi elf hanımının yanına gidip nazik bir şekilde ona eşlik etmek istediğini belirtir şekilde kolunu uzattı. En son bu ülkeye geldiğinde bu tür kol kola yürüyüşler elfler arasında fazlasıyla yaygındı. "Yürüyüşümüze devam edelim mi?" Neden bilmiyordu ancak içinde sadece ormanın sebep olmadığı farklı bir huzur vardı. Bu hissi fazlasıyla sevdiğini hissediyordu.
Kullanıcı profilini gör
Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 12:53 am

Kaplan sakinleşip gitmişti geldiği gibi çalıların arasından.
"Hayvanlarla hiç bunun gibi kötü bir anım olmamıştı. Acaba sorun neydi?"
dedi Estelda.
"Yabancıları sevmezler" dedi Bella gülümseyerek.Ama bu sinir bozucu bir gülümsemeydi.
"Yürüyüşümüze devam edelim mi?"
dedi.Kolunu uzatarak
Bella birden eski zamanları hatırladı.Annesiyle babasının tanışıp bu ormanda geçirdikleri güzel zamanları... Annesi hep mutlulukla anlatırdı bunları.Eskiden elflerin adetlerindendi.
"Tabi" dedi ve konuşmaya devam etti.
Aslında önce onun elfin sırrını sormasını bekliyordu.Bu yüzden bu konuyu hala açmadı.
"Haydutlar demiştin"
Kullanıcı profilini gör
Belanor Estelda
Gezgin Lideri

Karakter
Rp Puan:
90/100  (90/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 1:12 am

'Yabancıları sevmeyen hayvanlar eskiden elf diyarının dostlarına pek saldırmazdı.' İçten içe yine o eski günlere dönmek istiyordu ve yeniden yükseldiğini artık herkesin fark etmeye başladığı karanlığı aynı büyük savaşta yapıldığı gibi yok ettikten sonra o güzel günlerin geleceğini umuyordu. İşte yine onun gelişinden açılmıştı konu. Aslında bir insanın lanetli ormanda dolaşması tabii ki garipti ancak bu kadar uzatmanın da pek bir anlamı yoktu ona kalırsa. Yine de yüzündeki o sıcak gülümsemeyi hiç değiştirmeden yine elfe cevap verdi. "Birkaç karanlık tip sadece, orklarla işbirliği yaptıklarını öğrendik. Gezginler bunu bana önemli bir bilgiyi araştırdıklarıyla beraber söylediğinde bizzat peşlerine düşmeye karar verdim. Bulduğum izlerse beni karanlık ormandaki ölülerle karşılaştırdı. Sanırım peşinde oldukları bilgi de o elfle birlikte ortalıktan kayboldu." Oraya ilk giderken amacı kesinlikle buydu ve bir yerde aradığı şeyi bulmuş, artık buralarda kalması için bir sebep kalmamıştı. Kalmamış mıydı? Aslında hemen yanında yürüyen güzel elf sayesinde buralarda yüzyıllar boyunca bile kalabilirdi. Sanırım onun gibi kaderi belki lanetli, belki de kutsanmış olan birisi bile aşık olabiliyordu. Yine de buradaki asıl önemli olan bunun karşılıklı olup olmadığıydı. "Yine de sizinle tanışacağımı bilsem atımı daha da hızlı sürerdim zarif leydim."
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 3:01 am

Az önceki kaplan ve yanında iki kaplan daha önünüze çıkıyor. Delirmiş gibiler, hoırlıyorlar ve her an üzerinize atlayacak gibiler.

Jessica Umbrella

Kadın Mesaj Sayısı : 11
Lakap : Diloo

Karakter
Silah: Kılıç
Rp Puan:
58/100  (58/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 7:23 pm

Jess macerayı seven biriydi.Gezgin sayılabilirdi hatta.O yüzden şu an o mükemmel ormandaydı.Her yer yeşillik,çimen,ağaçlar...
İnsanın içini huzur dolduran bir hava vardı burda.Tıpkı zarif elf halkı gibi... Bu ormanında başka yerde olması beklenemezdi zaten.
Jess içine derin bir nefesle mis kokulu güzel havayı içine çekti.Sonra ilerledi.Yanında Edel da vardı.Yavaşça ona doğru eğildi Jess kafasını okşadı sevgiyle.Edel de itaatkar bir tavırla kafasını uzattı,gözlerini kıstı.Sağol sevgili dostum dedi Jess.

Daha ilerde iki kişi gördü.Birini tanıyordu.Gri saçları,gri gözleri vardı.Uzun boylu ve yakışıklı biriydi.
Jess saygıyla eğilip Merhaba Gezgin Lideri Belenor Estelda dedi heycanla...

Sonra sarışın elf e baktı,güzeldi ve masmavi gözleri vardı. Merhaba zarif Elf dedi ve kafasını salladı elf e doğru.
Ben bir gezgin insanım buraları keşfe çıktım adım Jessica Umbrella

Daha sonra onların baktığı yöne doğru baktı ve çalılıkların arasında iki üç kaplan görür gibi oldu.Biraz daha yaklaştı kılıcını çekti.
Üç kaplanı hedef aldı.2 kaplana salladı kılıcını.Edel da bir kaplana saldırdı.

En son Jessica Umbrella tarafından Cuma Ağus. 20, 2010 12:12 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Perş. Ağus. 19, 2010 8:06 pm

Kaplan, kurt köpeğine pençe atıyor. Kurdun suratının sağ kısmı kesiliyor, büyük ihtimalle bir gözü kör kalacak. Kılıcınla bir kaplanın omzundan kesiyorsun, diğeri üstüne atlayıp seni yere deviriyor. Kaplan senin üstünde hırlıyor...

Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Cuma Ağus. 20, 2010 1:54 am

Gerilerden kızıl saçlı,kahverengi gözlü bir kız yaklaştı.Gezgin bir insandı.
Estelda ya dönüp Merhaba Gezgin Lideri Belenor Estelda dedi heycandan sesi titriyordu adeta.
Sonra Bella ya da dönüp selam verdi.
Bella da karşılık olarak gülümseyerek kafasını salladı hafifçe.
Daha sonra gezgin kız kaplanlara saldırdı.
Aslında bunu yapmamalıydı,daha öncekini ikna etmiştim,bunları da ikna edebilirdim diye düşündü Bella.
Ama kız ve yanındaki hayvanı zor durumdaydı.Bella nın başka çaresi kalmadı saldırmak zorundaydı.İçini rahatlatmak için şu sözleri söyledi içinden
Güzel tabiat,bize verdiklerine bir anlık ihanet etmek zorundayım.Ama bu ihanet değil.Anlaşmayı denedik ama saldırılarını sürdürdüler.Şuan da zor durumdan kurtarılmayı bekleyen bir kız ve bir kurt var.Onlara yardım etmeliyiz.Bu halde bırakamayız.Özür diliyorum...

Ardından da acı dolu bakışlarla "Fulmine" dedi.

Büyünün gücü:
Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Cuma Ağus. 20, 2010 2:15 am

Kaplanlar acı içinde yanarak ölüyorlar. Ayrıca attığın güçlü büyünün sonucunda, bir kaç ağaç alev alıyor. Hemen durdurmazsanız ent ormanı artık efsanelerde kalacak.

Isabella Doraless
Elf Kraliçesi
Elf Kraliçesi

Karakter
Rp Puan:
96/100  (96/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Cuma Ağus. 20, 2010 2:25 am

Bella nın yaptığı büyü tutmuştu kaplanlar ölmüştü ama büyünün sonuçlarının bu olacağını tahmin edemezdi.Hata yapmıştı.Sonucu çok daha büyük olabilirdi.Ama zor durumda olanları kurtarmak için yapmıştı.Yinede güçlü bir büyü yapmamalıydı belki sadece hareketsiz kılmalıydı ama bir an düşünemedi.
Belki de benim zayıf noktam bu diye düşündü.Zor durumda birini görünce mantıksız davranabiliyorum.
Ama hatasını telafi etmek için mantıklı bir büyü seçti ve ateş alan her yere doğru asasını doğrulttu. Hyoga Seiran dedi.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Rigor Mortis
Admin

Karakter
Silah:
Rp Puan:
150/100  (150/100)

MesajKonu: Geri: Bir Gezinti...   Cuma Ağus. 20, 2010 2:29 am

Bir ent size doğru yaklaşıyor ve Hyoga Seiaran byüsünün sonucunda çıkan buzların heosini avucunun içine alıp yok ediyor. Sonra derin bir nefes alıp yanan ateşlere üflüyor. Ateşlerin hepsi söndü."Sayın elf kraliçesi. Bu büyüyle buradaki ağacın üstündeki böcekleri, yuva yapmış sincapları dondurup öldürmek mi istiyorsun? Senin gibi bilge biline bu yakışmadı. Sen ve yanındaki insanların derhal bu ormanı terk etmenizi istiyorum. Yoksa bana da mı bir büyü ile saldırırsınız?"

Bir Gezinti...
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki